Egipt – jak bezpiecznie spędzić urlop

Wyjeżdżając do Egiptu na wakacje warto zwrócić uwagę na różnicę w zachowaniu Egipcjan względem Polaków. Obowiązuje tam inne prawo oraz religia, a co za tym idzie inna jest mentalność ludzi. Przed wyjazdem warto dowiedzieć się jak się zachowywać w obcym kraju, jeżeli chcesz miło i bezpiecznie spędzić urlop. Zobacz Fly Radar i przekonaj się że loty do Egiptu są dalej bardzo popularnym kierunkiem na wakacje latem a także zimą.

Palenie papierosów

Czy pamiętacie jak jeszcze w latach 90tych w Polsce palono tytoń wszędzie? Bez znaczenia czy było to wesele, wyjście do baru czy też restauracji. W Egipcie do tej pory tak jest. Pali się wszędzie – nawet w KFC czy McDonaldzie. W związku z powyższym zwracanie tubylcom uwagi o palenie w pomieszczeniu radzimy odłożyć na bok. W końcu to my odwiedzamy ich kraj i to my powinniśmy szanować ich obyczaje.

Alkohol

Wakacje w Egpicie nad Morzem Czerwonym pod palmami.Spożywanie alkoholu w sporych ilościach to domena naszego narodu, a zwłaszcza jeżeli jedziemy na wycieczkę w opcji All Inclusive. Turysta oczywiście może spożywać dużą ilość alkoholu oraz być wręcz pijany, ale zdecydowanie nie powinien w takim stanie opuszczać terenu hotelu. Osoby w tym stanie spotykają się z wrogim nastawieniem Egipcjan i bardzo często fakt ten doprowadza do niebezpiecznych sytuacji.

Kuchnia

Jeżeli jedziemy do Egiptu zaznać smaków jego rodzimej kuchni to musimy nastawić się na to, że jest to kuchnia zdecydowanie uboga i tania. Najpopularniejsze dania Egipcjan to przyprawiona papka z bobu z oliwą, humus, a na danie główne najczęściej spotykany jest kurczak lub baranina z gotowanymi warzywami. Bardzo często spotkamy się również z ostrymi sosami. Na deser zaś najpopularniejsze są chałwy i daktyle oraz figi. Każdy z nich jest bardzo słodki, dużo słodszy niż słodycze w Polsce.

ZemstSnurkowanie w Egipcie. Rafy koralowe i kolorowy świat rybek.a faraona

Na koniec zostawiliśmy chyba najbardziej rozsławioną chorobę, która atakuje turystów. Objawia się ona silnymi wymiotami oraz wypróżnianiem. Aby jej uniknąć powinniśmy unikać pochłaniania dużych ilości jedzenia oraz pić jedynie wodę butelkowaną. Picie wody tylko z zamkniętych opakowań jest szczególnie ważne. Różnica jakości wody jest różna dla każdego regionu świata. Można to też zaobserwować podczas urlopu w Polsce. Czy wyjeżdżając nad Bałtyk lub w rodzime góry nie zauważyłeś, że skóra inaczej znosi lokalną wodę? Ta sama sytuacja ma miejsce podczas pobytu w Egipcie.