Co robić w samolocie

Pierwszy lot samolotem będzie dla każdego niesamowitym przeżyciem. Nowe doświadczenia, stres związany z całą odprawą, przeżycia podczas startu i lądowania, a także widoki z okna. Podróż dla takiej osoby przeleci w mgnieniu oka.

Natomiast dla osób które często latają samolotem taka podróż z czasem może stać się nudna. Kolejna odprawa, słuchanie po raz kolejny zasad bezpieczeństwa w samolocie oraz namawianie na zakupy. Do tego kilkunastogodzinny, długi lot. Więc co robić w samolocie aby uprzyjemnić sobie podróż?

Co robić w samolocie

Co robić w samolocie – 10 sposobów na przyjemniejszą podróż:

  1. Wybierz miejsce przy oknie, obserwacja lotu, widoków i zmieniającej się pogody może być ciekawa. Załącz mapę w smartfonie i porównuj to co widzisz za oknem z aktualną mapą. Możesz bawić się w zgadywanie nad jakim państwem i miastem lecisz.
  2. Weź aparat i rób zdjęcia oraz filmiki. Istnieje wiele grup lotniczych na facebooku, na których możesz pochwalić się zdjęciami z samolotu.
  3. Przed lotem kup ulubione czasopisma lub zabierz ze sobą książkę lub poradnik w wersji kieszonkowej. Poczytaj przewodnik o kraju do którego lecisz. Wciągająca lektura sprawi, że lot przebiegnie nawet nie wiesz kiedy. Nie lubisz czytać – weź audiobooka lub ciekawy podcast i posłuchaj.
  4. Przygotuj w domu swoją ulubioną muzykę i playlistę, zabierz słuchawki. Serwisy typu Spotify pozwalają na zapisywanie muzyki w smartfonie by móc ją później odtwarzać offline. Słuchanie muzyki w samolocie sprawi, że zrelaksujesz się i będzisz szczęśliwszy.
  5. Oglądaj filmy i seriale. Każdy z nich to przecież godzina rozrywki i zajęcia podczas lotu.
  6. Zabierz ze sobą komputer i wykonaj zaległą pracę. Nie chcesz by osoba obok zaglądała ci do komputera – naklej folię prywatyzującą.
  7. Zabierz karty i gry w wersji kieszonkowej. Wykorzystaj stolik i zagraj z sąsiadem lub towarzyszem podróży.
  8. Lubisz spać? Koniecznie kup poduszkę podróżną aby co chwilę nie wybudzać się gdy Twoja głowa co chwilę lata na boki. Dodatkowo załóż okulary lub opaskę zaciemniającą.
  9. Przejdź się po pokładzie samolotu, rozprostuj kości, zobacz co jest na początku i końcu samolotu. Zobacz jak działa toaleta. Zagadaj do obsługi.
  10. Odżałuj kilkanaście złotych w samolocie, kup sobie piwo lub ulubiony napój i delektuj się. Na pewno Twój lot urozmaici się, a może i język rozplącze się 🙂

Ciekawe jakie Ty masz sposoby na nudę w samolocie i co robisz podczas lotu.