Radar opadów deszczu i śniegu – Opady w Polsce Online

Radar opadów pokazuje gdzie jest deszcz w Polsce i Europie. Mapa deszczowa oraz prognoza opadów na radarze pogodowym.

Radar opadów pokazuje wszystkie opady takie jak deszcz, śnieg czy grad.

Radar opadów – Gdzie pada deszcz i śnieg

Na mapie radarowej można sprawdzić także inne wskaźniki pogody takie tak: temperatura powietrza, siła wiatru, mapa chmur, ciśnienie atmosferyczne, radar burz i wiele innych ciekawych parametrów dla bardziej zaawansowanych obserwatorów pogody. Obserwacja pogody to ciekawe hobby dla wielu z nas. Każdy lubi rozmawiać o pogodzie i to praktycznie codziennie. Na podstawie przemieszczania się chmur możemy już wstępnie przewidzieć pogodę, a także zobaczyć rozkład temperatur na kuli ziemskiej.

Radar opadów - Gdzie jest deszcz

Sprawdź radar lotów i zobacz jakimi trasami latają samoloty, które czasami muszą omijać chmury burzowe korzystając z zaawansowanych radarów pogodowych pokazujących pogodę na żywo widoczną na ekranie kokpitu.

Mapa opadów w Polsce i w Europie

Mapa opadów - Gdzie pada deszcz

Mapa opadów jest przedstawiona w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób czytelny dla każdego. Z menu po prawej stronie wybieramy jakie warunki atmosferyczne nas interesują. Wskaźnikiem zaznaczmy na mapie naszą miejscowość i możemy odczytać prognozę pogody na najbliższe dni. Na mapie widoczna jest również pogoda w Europie i na całym świecie.

Mapa radarowa uławi nam planowanie wakacji w dowolnym miejscu na Ziemii. Radar wiatru i fale na morzu na pewno bedą przydatne dla surferów, żeglarzy i paralotniarzy. Na mapie zaznaczone są najlepsze miejsca paralotniowe i miejsca do kitesurfingu oraz windsurfingu. Odwiedzając stronę źródłową windy.com odczytamy aktualne depesze METAR i TAF  i sprawdzimy pogodę lotniczą dla poszczególnych lotnisk w tym podstawy chmur oraz czas nadania depeszy.

Ciekawostka: jeżeli opady deszczu są silne i z dużymi kroplami to zazwyczaj taki deszcz trwa krócej. Im mniejsze krople tym dłuższe mogą być opady.

Sprawdź gdzie jest deszcz w Polsce, Europie i na świecie.