Śledzenie lotów – SAMOLOTY

Śledzenie lotów pozwala śledzić ruch samolotów na żywo przez całą dobę. Można wybrać dowolny samolot lub helikopter na mapie lotów w dowolnym miejscu na ziemii. Do prześledzenia mamy tysiące samolotów i lotnisk.

Śledzenie lotów
Śledzenie lotów

Śledzenie lotów – Samoloty aktualnie w powietrzu

Każdy samolot na radarze lotniczym można śledzić klikając na niego. Wtedy po lewej stronie otworzy się zakładka z parametrami i statusem lotu. W pierwszej kolejności skaner lotów przedstawia zdjęcie samolotu i numer lotu wraz z nazwą linii lotniczych. Poniżej ile kilometrów wybrany samolot już przeleciał z widocznego na mapie lotniska wylotu i czas lotu, oraz całkowity dystans do pokonania do konkretnej destynacji.

Samoloty - Mapa lotów
Parametry lotu w kokpicie samolotu.

Parametry lotu na radarze lotniczym.

Dalej śledzenie lotów ujawnia nam dane samolotu takie jak numer rejestracyjny, kod transpondera, wysokość i kierunek lotu oraz prędkość samolotu.
Informacje pod kłódką np. wiek samolotu, numer seryjny dostępne są w wersji premium w subskrypcji flightradar24.com

Klikając w logo flightradar24 ukaże się okno wyszukiwania samolotów np. po numerze rejestracyjnym lub numerze lotu. Bardzo ciekawą funkcją którą umożliwia śledzenie lotów jest lot 3D ( 3D View ) czyli aktualny widok z kokpitu widoczny na mapie satelitarnej.
Po lewej stronie widzimy ile samolotów jest aktualnie w powietrzu i z jakich radarów lotu korzystają ( ADS-B. MLAT ).

Po prawej stronie radaru lotów są ustawienia mapy lotów takie jak styl mapy, widoczność lotnisk na skanerze lotów, ustawienia radaru lotów, widoczne typy samolotów i pojazdów naziemnych które wyświetla skaner lotów. Funkcja playback którą radar lotów umożliwia czyli historyczne loty widoczne na mapie.

Radar lotniczy i mapa lotów na każdym urządzeniu za darmo

Jak znaleźć samolot na flightradar24.
Boeing 747 – Obserwacja samolotu w trakcie startu.

Jest to bezpłatny fly radar do wykorzystania w celach hobbystycznych. Śledzenie lotów znajomych i rodziny nie było tak proste jak teraz. Nie przegapisz żadnego lotu. Mapa lotów zapewni także dobrą zabawę dla Ciebie i Twojej rodziny. Szukanie samolotów na mapie lotów jest niesamowice wciągające. Można analizować dowolny samolot na świecie i sprawdzać jakimi ścieżkami lata wybrana maszyna.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...