Mapa lotów – Samoloty w powietrzu

Mapa lotów pozwala śledzić ruch samolotów na żywo przez całą dobę. Można wybrać dowolny samolot lub helikopter na mapie lotów w dowolnym miejscu na świecie. To aktualna mapa samolotów, gdzie jest do prześledzenia tysiące statków powietrznych i lotnisk.

Mapa lotów – Skaner samolotów aktualnie w powietrzu

Każdy samolot na mapie lotów można śledzić klikając na niego. Wtedy po lewej stronie otworzy się zakładka z parametrami i statusem lotu. W pierwszej kolejności skaner lotów przedstawia zdjęcie samolotu i numer lotu wraz z nazwą linii lotniczych. Poniżej ile kilometrów wybrany samolot już przeleciał z widocznego na mapie, lotniska wylotu oraz czas lotu i całkowity dystans do lotniska docelowego. Sprawdzimy także czy lot jest opóźniony, odwołany lub przekierowany na inne lotnisko.

Mapa lotów

Mapa samolotów pokazuje parametry lotu

Mapa lotów ujawnia nam dane samolotu takie jak numer rejestracyjny, kod transpondera, wysokość i kierunek lotu oraz prędkość samolotu. Wykres lotu samolotu od startu do lądowania.
Informacje pod kłódką np. wiek samolotu, numer seryjny dostępne są w wersji premium w subskrypcji flightradar24.com

Klikając w logo flightradar24 ukaże się okno wyszukiwania samolotów np. po numerze rejestracyjnym lub numerze lotu. Bardzo ciekawą funkcją którą umożliwia śledzenie lotów jest lot 3D ( 3D View ) czyli aktualny widok z kokpitu widoczny na mapie satelitarnej.

Skaner lotów samolotów i aktualne samoloty w powietrzu.

Po lewej stronie, na skanerze lotów widzimy ile samolotów jest aktualnie w powietrzu i z jakich radarów lotu korzystają ( ADS-B. MLAT ).

Po prawej stronie radaru lotów są ustawienia mapy lotów takie jak styl mapy, widoczność lotnisk na skanerze lotów, ustawienia radaru lotów, widoczne typy samolotów i pojazdów naziemnych które wyświetla skaner lotów. Funkcja playback którą radar lotów umożliwia czyli historyczne loty widoczne na mapie.

Mapa lotów na każdym urządzeniu za darmo

Aktualne samoloty w powietrzu
Boeing 747 – Obserwacja samolotu w trakcie startu.

Jest to bezpłatny fly radar do wykorzystania w celach hobbystycznych. Śledzenie lotów znajomych i rodziny nie było tak proste jak teraz. Nie przegapisz żadnego lotu. Dla Ciebie i Twojej rodziny, mapa lotów zapewni dobrą rozrywkę na wiele godzin. Szukanie samolotów na mapie lotów jest niesamowice wciągające. Można analizować dowolny samolot na świecie i sprawdzać jakimi ścieżkami lata wybrana maszyna.