Mapa lotów – Samoloty w powietrzu

Mapa lotów pozwala śledzić ruch samolotów na żywo przez całą dobę. Można wybrać dowolny samolot lub helikopter na mapie lotów w dowolnym miejscu na świecie. Do prześledzenia mamy tysiące samolotów i lotnisk.

Mapa lotów – Skaner samolotów aktualnie w powietrzu

Każdy samolot na mapie lotów można śledzić klikając na niego. Wtedy po lewej stronie otworzy się zakładka z parametrami i statusem lotu. W pierwszej kolejności skaner lotów przedstawia zdjęcie samolotu i numer lotu wraz z nazwą linii lotniczych. Poniżej ile kilometrów wybrany samolot już przeleciał z widocznego na mapie, lotniska wylotu oraz czas lotu i całkowity dystans do lotniska docelowego.

Mapa lotów

 

Mapa samolotów pokazuje parametry lotu

Mapa lotów ujawnia nam dane samolotu takie jak numer rejestracyjny, kod transpondera, wysokość i kierunek lotu oraz prędkość samolotu. Wykres lotu samolotu od startu do lądowania.
Informacje pod kłódką np. wiek samolotu, numer seryjny dostępne są w wersji premium w subskrypcji flightradar24.com

Klikając w logo flightradar24 ukaże się okno wyszukiwania samolotów np. po numerze rejestracyjnym lub numerze lotu. Bardzo ciekawą funkcją którą umożliwia śledzenie lotów jest lot 3D ( 3D View ) czyli aktualny widok z kokpitu widoczny na mapie satelitarnej.

Skaner lotów samolotów i aktualne samoloty w powietrzu.

Po lewej stronie, na skanerze lotów widzimy ile samolotów jest aktualnie w powietrzu i z jakich radarów lotu korzystają ( ADS-B. MLAT ).

Po prawej stronie radaru lotów są ustawienia mapy lotów takie jak styl mapy, widoczność lotnisk na skanerze lotów, ustawienia radaru lotów, widoczne typy samolotów i pojazdów naziemnych które wyświetla skaner lotów. Funkcja playback którą radar lotów umożliwia czyli historyczne loty widoczne na mapie.

Mapa lotów na każdym urządzeniu za darmo

Aktualne samoloty w powietrzu
Boeing 747 – Obserwacja samolotu w trakcie startu.

Jest to bezpłatny fly radar do wykorzystania w celach hobbystycznych. Śledzenie lotów znajomych i rodziny nie było tak proste jak teraz. Nie przegapisz żadnego lotu. Dla Ciebie i Twojej rodziny, mapa lotów zapewni dobrą rozrywkę na wiele godzin. Szukanie samolotów na mapie lotów jest niesamowice wciągające. Można analizować dowolny samolot na świecie i sprawdzać jakimi ścieżkami lata wybrana maszyna.